Close

KORT TOS

“Tenis to sport indywidualny, który powinien być uprawiany masowo, ponieważ tylko rywalizacja wyłania mistrzów”

KORT-TOS to jednolity system prowadzenia zajęć tenisowych na wszystkich poziomach zaawansowania, pod kierunkiem kompetentnych ( przygotowanych metodycznie) instruktorów i trenerów. czestnicy programu KORT-TOS to dzieci i młodzież bez olbrzymiego zaplecza finansowego. W naszej koncepcji jest ono mocno zrównoważone, a na początku w ogóle nie wymagane. Właśnie dlatego dostępność uprawiania tenisa staje się powszechna i w rezultacie dysponujemy ogromnym potencjałem zainteresowanych.

Nasi eksperci

KORT TOS

Historia

Jerzy Derubski i Zdzisław Gergowicz – dwaj młodzi tenisiści, którzy swoją znajomość sportową rozpoczynali na przedwojennych kortach Lwowa, są uczestnikami wydarzenia bez precedensu whistorii powojennej tenisa ziemnego w skali nie tylko Wrocławia, ale i całej Polski. W dniu 6 czerwca 1945 roku w niespełna miesiąc od zakończenia drugiej wojny światowej rozegrali Oni, na dzisiejszym korcie numer pięć Stadionu Olimpijskiego pierwszy  mecz tenisowy w powojennej rzeczywistości. Był to sygnał powrotu do normalności i życia w warunkach pokoju, a także nowy wymiar rywalizacji sportowej.Pan Jerzy Derubskimawiał żartując –


 

„Mimo wszystkich dzisiejszych sukcesów naszych zawodników, to my z Gergowiczemw 1945 roku graliśmy najlepszy tenis”
Marzeniem Pana Jerzego było, aby Wrocław stał się gospodarzem znaczącej imprezy tenisowej.Program:

 

„Koncepcja Organizacji Rozwoju Tenisa- Tenisowe Ośrodki Szkolne, Tenisowe Ośrodki Szkoleniowe ”


dedykujemy pamięci Jerzego Derubskiego i Zdzisława Gergowicza.

projekt kort tos


projekt kort tos

Koncepcja

“Tenis to sport indywidualny, który powinien być uprawiany masowo, ponieważ tylko rywalizacja wyłania mistrzów.”

Uczestnicy programu KORT-TOS to dzieci i młodzież bez olbrzymiego zaplecza finansowego. W naszej koncepcji jest ono mocno zrównoważone, a na początku w ogóle nie wymagane. Właśnie dlatego dostępność uprawiania tenisa staje się powszechna i w rezultacie dysponujemy ogromnym potencjałem zainteresowanych.


projekt kort tosto jednolity system prowadzenia zajęćtenisowych na wszystkich poziomach zaawansowania, pod kierunkiem kompetentnych( przygotowanych metodycznie) instruktorów i trenerów. 

projekt kort tosprojekt kort tos
Europejskie Centrum Sportu i Nauki wraz z Polskim Związkiem Tenisowym staną się partnerami we wdrażaniu kompleksowego programu szkoleniowego KORT TOS

Mity

TENIS JEST TRUDNĄ DO NAUKI DYSCYPLINĄ

Poprzez zastosowanie najnowszej metodyki nauczania opartej o gry i zabawy zawodnicy przebywają od samego początku w atmosferze wymiany piłek dzięki czemu uczą się doskonalenia własnych uderzeń. 

TENIS JEST DROGIM SPORTEM

Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia (dostosowane do ich możliwości psycho-fizycznych )zawodnicy w sposób naturalny wyrabiają sobie właściwe nawyki ruchowe które bezpośrednio mogą zastosować w grze.

TENIS WYMAGA WCZESNEJ SPECJALIZACJI NA POZIOMIE INDYWIDUALNEGO TRENINGU

Poprzez grę i zabawę zawodnicy od samego początku doskonalą własną technikę  w połączeniu z  rywalizacją doskonalą również taktykę– tylko taki proces szkolenia pozwala na stworzenie kompletnego zawodnika. Rywalizacja w naturalny sposób wymusza od zawodników koncentrację i motywająco wpływa na bardzo szybką naukę gry i chęci poznawania coraz to bardziej skomplikowanych technik jak i strategii tenisowych.