Close

Tenis: Praca Nóg

Bardzo ważnym elementem w nauce gry w tenisa jest prawidłowa praca nóg. Prawidłowa praca na nogach to nie znaczy szybka lecz musi być skuteczna i ekonomiczna. Tylko podczas wymiany piłek przez zawodników doskonalimy naszą pracę na nogach.Jest to najlepszy sposób szybkiego opanowania tej umiejętności.Oczywiście stosujemy różnego rodzaju pomoce w postaci sprzętu metodycznego do doskonalenia pracy nóg.

tenis praca nóg

Data kolejnego szkolenia:

6.04.2018

Charakterystyka

Wyróżniamy następujące zachowania na korcie które wpływają na taką a nie inną pracę na nogach przed uderzeniem jak i po uderzeniu:

 • Gra z głębi kortu
 • Gra przy siatce
 • Po serwisie
 • Po returnie
 • Gra w biegu – atak do siatki

W każdej z powyższych sytuacji zawodnik powinien tak pracować na nogach żeby w  szybki, ekonomiczny i nie wpływający negatywnie na uderzenie sposób rozegrać daną wymianę piłki na korcie.Praca nóg i prawidłowe uderzenie  jest ze sobą ściśle powiązane.Trenerzy powinni stwarzać różnego rodzaju sytuacje na korcie żeby zawodnicy poznali jak najwięcej możliwości prawidłowego, kontrolowanego i przynoszącego sukces zachowania jeśli chodzi o prace nóg i uderzenie piłki.

Plan szkolenia

Na szkoleniu omawiane będą i dyskutowane niektóre z poniższych zagadnień:

 • kiedy i dlaczego stosujemy naskok w tenisie?
 • w jaki sposób uczymy dzieci pozycji otwartej przy uderzeniu?
 • co to znaczy uderzenie w biegu i jego zastosowanie w praktyce?
 • czy wielkość kortu wpływa na doskonalenie pracy nóg?
 • czy rodzaje piłek wpływają na doskonalenie pracy na nogach?
 • jakich pomocy dydaktycznych stosujemy w celu lepszej pracy nóg na korcie?

Prowadzący

maciej mikita

Jak uczymy?

Program szkoleniowy skupia się wyłącznie na metodyce nauczania od 5 latków (tzw. mini-tenis), a kończy na treningach dla zawodników o skali międzynarodowej.

Przeznaczony jest zarówno dla instruktorów , trenerów, ale również nauczycieli wychowania fizycznego i wszystkich tych którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat treningu w tenisie ziemnym.

Szkolenie ma na celu w jak najlepszy sposób przygotować  Państwa jak uczyć techniki i taktyki tenisowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych poziomach zaawansowania.

Program szkolenia jest bardzo ciekawy metodycznie i wymagający, rzucający nowe światło na naukę gry w tenisa w ogóle.

Szkolenie prowadzi bardzo doświadczony trener, który oprócz wielu wyników jako zawodnik, swoje uprawnienia zdobywał poza granicami kraju i z pełną energią oraz pasją chce przekazać ponad 20 letnie doświadczenia kolegom po fachu.

Harmonogram

Miasto: Wrocław

Dzień: Sobota / Niedziela

Czas: 9.00 – 13.00 Teoria / 15.00 – 19.00 Praktyka

Cena

500 zł

Sprawdź także nasze inne szkolenia: Sportowe