Reklama · 4 sierpnia, 2021

Kampanie SMS

Czy wykorzystanie marketingu SMS do kampanii to przesada?

Prawdopodobnie nie. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że docierasz do właściwych odbiorców. Jeśli Twoja kampania jest skierowana do millenialsów, dobrym pomysłem będzie wysłanie do nich SMS-a.

Możesz wykorzystać kampanie SMS do różnych celów – od obsługi klienta, przez marketing, po ankiety. Jeśli odpowiednio ukierunkowałeś swoją grupę docelową, możesz uzyskać wiele odpowiedzi i to może nawet być bardziej opłacalne niż inne rodzaje kampanii.

Skuteczny marketing wiadomości tekstowych polega na znalezieniu właściwej równowagi między wysyłaniem zbyt promocyjnych wiadomości a zbyt częstymi tekstami. Chcesz znaleźć tę równowagę, więc kiedy klienci otwierają od Ciebie wiadomość tekstową, wiedzą, że dostaną w zamian coś wartościowego. Chociaż nie są one najpopularniejszą formą marketingu, kampanie SMS mogą być nadal bardzo skutecznym sposobem dotarcia do pożądanej grupy odbiorców przez niektóre firmy.

Pogląd, że kampanie SMS są nieaktualne, jest raczej nieprawidłowy

Marketing SMS-owy jest nadal bardzo opłacalnym (zwłaszcza patrząc na to, że jego koszty mogą być minimalne) sposobem dotarcia dla firm do swoich klientów lub potencjalnych odbiorców.
Korzyści z kampanii marketingowych SMS są dość duże i obejmują:

– Łatwa dostępność
– Raczej niewielkie koszty
– Bardziej ukierunkowany marketing z możliwością segmentacji odbiorców
– Możliwość dotarcia do klienta w dowolnym miejscu i czasie